پورابراهیمی: آمریکا در ایجاد اجماع جهانی علیه ایران موفق نبود

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مستثنی کردن 8 کشور از تحریم نفتی علیه ایران را نشان گر ضعف امریکایی ها در اجماع جهانی مطرح کرد و گفت که ایران باید در مواجهه با تحریم ها اقدامات درونی مثل بورس نفت را استمرار دهد.

پورابراهیمی: آمریکا در ایجاد اجماع جهانی علیه ایران موفق نبود

محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: آمریکایی ها می خواستند کاری نمایند که ایران نتواند هیچ نفتی بفروشد اما الان اعلام نموده اند 8 کشور را از این تحریم ها مستنثی کردند و همین امر نشان دهنده ضعف آمریکا در اجماع جهانی علیه ایران است.

وی افزود: ایران مسیر خود را طی می نماید. البته ما باید به شکلی عمل کنیم که از ظرفیت های درونی اقتصاد کشور استفاده گردد. اقدامی که اخیرا انجام شد راه اندازی بورس نفت بود که برای اولین بار 280 هزار بشکه در سقف یک میلیون بشکه ای که وزارت نفت با هماهنگی سازمان بورس و بورس انرژی مبادله کرد و این تجربه جدیدی بود که باید آن را استمرار دهیم، چرا که این روش ها قطعا می تواند به بهبود شرایط یاری کند.

پورابراهیمی توضیح داد: در کنار اقدامات درونی که باید در مواجهه با تحریم ها انجام دهیم یکسری اقدامات بیرونی هم هست که خوشبختانه ایران این کار را نموده و در این شرایط است که ما می توانیم محدودیت های ناشی از تحریم ها را به حداقل برسانیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پورابراهیمی: آمریکا در ایجاد اجماع جهانی علیه ایران موفق نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورابراهیمی: آمریکا در ایجاد اجماع جهانی علیه ایران موفق نبود"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید