نمایندگان پیشتاز انتخابات پارلمانی در پنج ولایت معرفی شدند

کمیسیون انتخابات افغانستان نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی ولایت های دایکندی، فراه، ارزگان، جوزجان و بامیان را خاطرنشان کرد.

نمایندگان پیشتاز انتخابات پارلمانی در پنج ولایت معرفی شدند

به گزارش ، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی ولایت های دایکندی، فراه، ارزگان، جوزجان و بامیان را اظهار داشت.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان تاکنون راهیابی 16 تن از جمله 12 مرد و 4 زن از این 5 ولایت به پارلمان آینده این کشور را رسما اعلام نموده است.

بر اساس قانون انتخابات، این نتایج ابتدایی می باشد و پس از آنالیز کمیسیون شکایات انتخاباتی، نتایج نهایی اعلام خواهد شد.

عبدالبدیع صیاد، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در یک نشست خبری در کابل گفت که این هفته تمام آرای بایومتریک، وارد سیستم می گردد و نتایج ولایت های باقی مانده تا روز دوشنبه اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است که قرار بود نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی تمامی ولایات اعلام گردد، اما به جزء از پنج ولایت ذکرشده، نتایج انتخابات دیگر ولایات برای دومین بار به تاخیر افتاده است.

به گزارش رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان، در ولایت دایکندی سید محمد داوود ناصری، ریحانه آزاد، علی اکبر جمشیدی، شیرین محسنی؛ در فراه همایون شهیدزاده، عبدالستار حسینی، عبدالناصر فراهی، عبدالجلیل بختاور، بلقیس روشن؛ در ارزگان بسم الله جان محمد، قدرت الله رحیمی، انوشه بارکزی؛ در جوزجان باتور دوستم، بکتاش ایشچی، کریم جوزجانی، عزیزالله الفتی، حلیمه صدف کریمی و بالاخره در بامیان محمد رحیم علی یار، ظهیرالدین جان آغا، محمد جمال فکوری بهشتی، نیکبخت فهیمی در لیست راهیافتگان به مجلس آینده قرار گرفته اند.

انتخابات پارلمانی افغانستان در 28 و 29 میزان/ مهر سال جاری در 32 ولایت این کشور برگزار گردید. نتایج ابتدایی این انتخابات قرار بود در 19 عقرب/ آبان اعلام گردد، اما اعلام نتایج در کابل تا 10 قوس/ آذر و در ولایات دیگر تا 2 قوس/ آذر به تعویق افتاد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نمایندگان پیشتاز انتخابات پارلمانی در پنج ولایت معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگان پیشتاز انتخابات پارلمانی در پنج ولایت معرفی شدند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید