نبود مراکز اقامتی در جاده چالوس، ایجادخاکریز برای جلوگیری ازاسکان!

محمدباقر آسرایی در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اهمیت اجرای طرح های اقامتی - گردشگری در محور کرج - چالوس به منظور اسکان مسافران عبوری از این جاده، اظهار کرد: در محدوده ای از این محور که جزو حوزه استحفاظی استان البرز است مجموعه ای مناسب وجود ندارد که ازنظر امکانات و تجهیزات اقامتی برای استفاده مردم درخور و شایسته باشد.

نبود مراکز اقامتی در جاده چالوس، ایجادخاکریز برای جلوگیری ازاسکان!

وی در ادامه اعلام کرد: در محدوده اطراف پل خواب در محور کرج - چالوس همواره تعداد زیادی از مسافران چادرهایی را برپا نموده و به استراحت می پردازند اما این روش اسکان موقت در بستر رودخانه و کنار جاده، تهدیدی برای جان مسافران است و از سویی کنترل مناسبی هم بر زباله های رهاگردیده در آنجا و حفاظت از محیط زیست منطقه نیست.

پیشنهاد ایجاد خاکریز برای جلوگیری از اسکان مسافر!

شهردار آسارا افزود: برخی مسئولان برای حل این مشکل پیشنهادهایی ازجمله ایجاد خاک ریز در اطراف پل خواب به منظور جلوگیری از عدم اسکان مسافران در آن محدوده را پیشنهاد داده اند و درواقع به دنبال پاک کردن صورت مسئله هستند، درحالی که اولویت مهم در این رابطه این است که به شهرداری آسارا اجازه داده گردد تا در نزدیکی این محل بحث ساماندهی حاشیه رودخانه را اجرایی کند.

اجرای طرح اقامتی - گردشگری در محدوده ری زمین

آسرایی بابیان اینکه باید مردم را به سوی اسکان و حضور در فضاهایی که شهرداری ایجاد خواهد نمود راهنمایی کنیم، اضافه نمود: بدین منظور از حدود چهار سال گذشته ایجاد یک طرح اقامتی - گردشگری در محدوده ری زمین واقع در محور توریستی کرج - چالوس را دنبال نموده ایم.

وی شرح داد: چون این طرح قرار است در حاشیه و بستر رودخانه ایجاد گردد در خصوص اجرای آن منتظر استعلام و اخذ مجوز شرکت آب منطقه ای استان البرز هستیم و به محض دریافت این مجوز، پروژه اقامتی - گردشگری ری زمین را اجرایی خواهیم کرد.

شهردار آسارا مطرح کرد: در محور کرج - چالوس فاصله میان ری زمین تا پل خواب حدود یک کیلومتر است و با ایجاد یک مجموعه اقامتی - گردشگری در ری زمین مسافرانی که در محدوده پل خواب چادر می زدند دیگر می توانند برای اسکان خود به این مجموعه مراجعه نمایند.

لزوم مدیریت پسماند در محور توریستی چالوس

آسرایی اشاره نمود: برای اجرای طرح اقامتی - گردشگری در ری زمین مذاکرات لازم با بخش خصوصی برای معین سرمایه گذار این طرح هم انجام گردیده است.

وی گفت: این مجموعه درواقع یک کمپ اقامتی - گردشگری وسیع با مساحت بیش از 20 هزار مترمربع است که با احداث آن دیگر شاهد اسکان مردم در حاشیه رودخانه و محدوده پل خواب نخواهیم بود؛ زیرا آن نقطه یک بستر فعال رودخانه ای است و باید اطراف آن فنس کشی و محافظت گردیده و خالی از حضور مسافران باشد.

شهردار آسارا در خاتمه با اشاره به اینکه حضور مردم در این مجموعه اقامتی - گردشگری یاری مؤثری به بحث مدیریت پسماند در این محدوده از محور کرج - چالوس خواهد نمود، ادامه داد: این اقدام یک آغاز خوب در ایجاد مجموعه های گردشگری مناسب در طول این محور زیبا خواهد بود که با حمایت مسئولان استانی البرز از این قبیل طرح ها محقق خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نبود مراکز اقامتی در جاده چالوس، ایجادخاکریز برای جلوگیری ازاسکان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبود مراکز اقامتی در جاده چالوس، ایجادخاکریز برای جلوگیری ازاسکان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید