لزوم توجه مراکز درمانی به تاریخ اعتبار مجوزها

به گزارش خبرنگاران، زینب قرائی با بیان اینکه مراکز درمانی برای دریافت خدمات پس از فروش به تاریخ اعتبار مجوزهای صادر شده آنها توجه لازم را داشته باشند، اظهارداشت: عدم توجه برخی از این مراکزبه تاریخ انقضا و یا لغو مجوز شرکت ها منجر به بروز مشکلاتی برای آنها شده است.

لزوم توجه مراکز درمانی به تاریخ اعتبار مجوزها

وی اضافه کرد: حدود یک ماه پیش، سامانه خدمات پس از فروش اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت بروزرسانی شده و شرکت هایی که خدمات پس از فروش را ارائه می دهند با امتیازبندی معین قابل مشاهده است.

وی گفت: سال جاری 431 شرکت برای ارائه خدمات پس از فروش مورد ارزیابی و آنالیز قرار گرفته اند که از این تعداد 11 شرکت امتیاز 100، 49 شرکت امتیاز بالای 90 و سایر آنها امیتاز کمتر از 90 را کسب نموده اند و شرکتهایی که امتیاز کمتر از 60 را کسب نموده اند از دریافت مجوز اداره کل محروم خواهند شد و این شرکت ها باید مجموعه ای از استانداردهای مورد نظر را داشته باشند چراکه موضوع سلامت محوری، از اهمیت بالایی برخوردار است.

قرائی با اشاره به ضوابط خدمات پس از فروش شرکت ها توضیح داد: ارائه خدمات پس از فروش مطلوب برای اداره کل تجهیزات پزشکی بسیار مهم و ارزشمند است بگونه ای که دستگاهی که در بیمارستان، مرکز درمانی و یا سایر شرکتها مورد استفاده قرار می گیرد باید بتواند خدمات مناسبی را ارائه دهد. همچنین برای شرکت های ارائه دهنده خدمات پس از فروش به موضوع ریکال، توجه جدی شده است به گونه ای که اگر یک دستگاه و یا حتی لوازم مصرفی دچار مشکل گردد بعد از اعلام کمپانی، اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت به سرعت به مراکز درمانی و یا متقاضیان و حتی بیماران برای جمع آوری آن اطلاع رسانی می نماید و در نهایت اقدام به جمع آوری آنها خواهد نمود.

معاون اداره مهندسی و نگهداری تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت اضافه کرد: برنامه زمانبندی خدمات پس از فروش به صورت سالیانه است و نمایندگی هر شرکت، وقتی تمدید و یا خدمات آن آنالیز شد در صورت تائید نهایی برای یک سال دیگر تایید و در انتها سال مجددا بازدید و درصورت صلاحیت، تاییدیه برای آن صادر خواهد شد.

وی یکی از ضوابط تاثیر گذار خدمات پس از فروش را نیروی فنی کار آزموده، وجود مستندات علمی و چک لیست ها مطرح کرد و گفت: ضوابط خدمات پس از فروش در کمیته آن در سال 87 تصویب و سپس بازنگری و اجرایی شده است که این ضابطه حدود یک ماه پیش مجددا بازنگری و به شرکت ها و مراکز درمانی ابلاغ شده است که بر اساس آن، دانشگاه ها نیز می توانند مجوز صادر نمایند. به عنوان مثال شرکتی که فقط در استان ایلام به عنوان شرکت ثالث باشد می تواند از دانشگاه مجوز دریافت کند اما اگر بخواهد با بیمارستان ها و مراکز درمانی کل کشور همکاری داشته باشد باید از اداره کل تجهیزات پزشکی مجوز دریافت کند.

قرائی اضافه کرد: برخی از شرکت های ثالث یعنی شرکت هایی که واردات و فراوری ندارند با استفاده از دانش، نیروی فنی مناسب و یا تجهیزات مطلوبی که در اختیار دارند، می توانند به دستگاه های بالای 10 سال خدمات ارائه دهند و برای این کار با مراجعه به اداره کل تجهیزات پزشکی می توانند مجوز لازم را اخذ نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "لزوم توجه مراکز درمانی به تاریخ اعتبار مجوزها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم توجه مراکز درمانی به تاریخ اعتبار مجوزها"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید