قول وزیر ارتباطات برای تلفن دار کردن 500 روستای سیستان و بلوچستان تا خاتمه سال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا سرانجام امسال 500 روستا در استان از خدمات اینترنت و تلفن ثابت بهره مند خواهند شد.

قول وزیر ارتباطات برای تلفن دار کردن 500 روستای سیستان و بلوچستان تا خاتمه سال

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه شورای اداری شهرستان خاش اظهار کرد: واگذاری افزون بر 2000 اشتراک تلفن ثابت در استان سیستان و بلوچستان و ایجاد افزون بر 2700 زیرساخت در استان در اولویت کاری وزارتخانه است که بخشی از کار انجام گردیده است.

وی با بیان اینکه وضعیت خطوط و شبکه اینترنت در مرکز و شمال استان نسبت به جنوب مطلوب تر است، اضافه نمود: دولت کوشش می نماید تا با فراهم کردن زیر ساخت های لازم به مردم خدمات ارائه دهد. بخشی از اقدامات حوزه ارتباطات و فناوری در این استان انجام گردیده که بطور کلی رضایت بخش و مطلوب نیست و کوشش برای ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات شبکه و اینترنت در این استان ادامه دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیح داد: استان سیستان و بلوچستان به ویژه حوزه انتخابیه خاش به دلیل گستردگی نیازمند اعتبارات کلان برای فراهم ساختن زیرساخت های ارتباطی است.

علی کرد، نماینده خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از حضور چند باره و سفر دو روزه وزیر ارتباطات به سیستان و بلوچستان گفت: در خاش کمبود زیرساختها را در حوزه های مختلف ارتباطی خاش و حوزه انتخابیه را شاهد هستیم. تقویت ارتباطات تلفن همراه و اینترنت در خاش و مناطق کوهستانی و صعب العبور خاش و حوزه انتخابیه را از وزیر درخواست می کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از این گفته بود: 95 درصد از 5000 روستای سیستان و بلوچستان ارتباط کامل مخابراتی نظیر تلفن ثابت، همراه و اینترنت ندارند و این وضعیت غیر قابل قبول است.

محمدجواد آذری جهرمی در نشست شورای اداری و معتمدان شهرستان چابهار اضافه نموده بود: تا خاتمه سالجاری این پنج درصد ارتباط به 25 درصد می رسد و برای 14 درصد مناطق فاقد ارتباط سیستان و بلوچستان نیز اقدامات لازم انجام خواهد شد تا حداقل یک ارتباط داشته باشند.

جهرمی خاطرنشان نموده بود: از مجموع روستاهایی که ارتباط مخابراتی دارند 34 درصد 2 سرویسه، 58 درصد تک سرویسه و 14درصد هیچ گونه راه ارتباطی ندارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه توسعه فیبرنوری زمینی یکی از نیازهای سیستان و بلوچستان است تصریح نموده بود: در سیستان و بلوچستان بیش از 4700 کیلومتر جاده داریم که 1400 کیلومترآن فاقد پوشش ارتباطی است.جای تاسف است که جاده های سیستان و بلوچستان فاقد ارتباط باشند و نتوان حوادث از جمله تصادفات را بیان کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قول وزیر ارتباطات برای تلفن دار کردن 500 روستای سیستان و بلوچستان تا خاتمه سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قول وزیر ارتباطات برای تلفن دار کردن 500 روستای سیستان و بلوچستان تا خاتمه سال"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید