بهترین پیشنهاد برای روکش دندان

سرامیک ها طبیعی ترین و بادوام ترین راه رسیدن به زیبایی لبخند همیشگی

غالباً در مواردی که افراد احتیاج به انجام عملی جهت زیبایی دندان ها هنگام لبخند و یا صحبت دارند ساختار و زمینه دندان ها بسیار مهم است. در صورتی که دندان ها صرفاً نازیبا باشند انجام هر روشی از زیبایی با در نظر دریافت شرایط مالی و محیطی قابل انجام است، ولی در موارد زیادی زمینه دندان های مورد نظر دارای نواقصی است که باید تغییراتی بنیادین در ساختمان دندان ها انجام پذیرد و روش های سطحی جوابگو نیستند.

بهترین پیشنهاد برای روکش دندان

این نواقص عبارتند از:

  • وجود پوسیدگی در سطوح مختلف دندان ها
  • وجود مواد پرشده در دندان ها
  • اختلاف رنگ فاحش بین دندان ها
  • عدم وجود نظم در دندان ها
  • عدم وجود تناسب بین دندان ها با دندان های فک مقابل
  • بدرنگی و تیرگی در دندان ها
  • مشکلاتی در ساختار معدنی دندان ها

در موارد ذکر شده بالا غیر از ایجاد ظاهری زیبا برای دندان ها باید به فکر استحکام زیرساخت و ایجاد پوششی روی دندان ها بود تا به استقامت و عمر طولانی تر دندان ها یاری کند، طبعاً تنها راه انجام روکش برای دندان هاست.

در سال های دور روکش ها از جنس فلز های مختلف ساخته می شد که براساس خلوص و پاکی این فلزات سازگاری با محیط دهان در آن ها پیش بینی می شد. بهترین نوع از این فلزات پلاتین و طلا بود که با وجود هزینه نسبتاً بالایی که داشت حتی در دندان های خلفی هم نمای بسیار نامناسب و متناقض از رنگ دندان ها داشت.

از دهه هفتاد میلادی جهت بهبود نقاط ضعف روکش های فلزی روشی جدید به کار آمد که در آن تحت حرارت و فشار خمیر پرسنل یا چینی روی روکش های فلزی به گونه ای پیوند می خورد که در ظاهر روکش مشابه دندان به نظر می آمد و این تحولی بزرگ در علم دندانپزشکی بود و بسیار مورد اقبال مردم در سراسر جهان نهاده شد. تا سال های سال تک روکش های پرسلن و همینطور بریج های از این جنس بسیار مورد استفاده بود و هنوز هم در ارتباط با دندان های خلفی استفاده از آن توصیه می شود. اگرچه که نقطه ضعف بزرگی در ارتباط با نوع آلیاژ های فلزی دارد که به علت دارا بودن درصد هایی از فلزات ناسازگار در مجاورت با لثه ایجاد التهاب می کند.

با این وجود برای فائق آمدن به این مشکل تکنسین های دندان ساز با صیقلی نمودن آلیاژ در کنار لثه و عدم پوشش این ناحیه با پرسلن کوشش نمودند، ولی کافی نبود. این نقطه ضعف در مقاطعی از زمان از طریق استفاده از فلزات خالص زیر پرسلن مثل طلا جبران شد، ولی این امر برای مصرف کننده مقرون به صرفه نبود. نقطه ضعف دیگر این روش بدون ارتباط به نوع فلز به کاررفته در زیرساخت آن، نمای غیرطبیعی بود. نمای پرسلن روی فلز نمایی مات و در اصطلاح رادیو اوپک بودن آن بود که با نمای دندان طبیعی فرق فاحشی داشت.

از این رو با شناخت سرامیک ها و عنصر زیرکونیا که از نظر استقامت همتای فلزات است، ولی در ظاهر به رنگ دندان نوین ترین روش زیبایی مورد استفاده نهاده شد که به خصوص در دندان هایی که در طرح لبخند و زیبایی شرکت دارند. استقامتی مثال زدنی و نمای بی نظیر مانند مینای طبیعی دندان ایجاد می کند و امروزه در تمامی کشور های پیشرفته بیشترین هوادار را دارد.

دکتر وحید عارفی

متخصص جراحی لثه و ایمپلنتولوژیست

دکتر وحید عارفی جراح و متخصص بیماری های لثه با سابقه 18 سال در این رشته، ایمپلنت و فوق تخصص لیزر و جراحی های لیزری در دندانپزشکی عضو AAP آمریکا است. پس از پیشرفت روش های لیزری در دندانپزشکی عمومی، جراحی های لثه و دیگر مداوا های دهان، فک و صورت از طریق لیزرتراپی دوره فلوشیپ لیزر را در آلمان گذرانده است. دوره اولیه جراحی های ایمپلنت را نزد پرفسور برانمارک و هرتل در سال 1993 فراگرفته و بدنبال آن مدارک متعددی در ارتباط با ایمپلنت و جراحی های پیشرفته استخوانی در داخل و خارج از کشور اخذ کرده است.

تماس مستقیم

02122894246 - 02122894247

@drvahidarefi

آدرس:خیابان شریعتی جنب حسینه ارشاد کوچه ارشاد پلاک 3 طبقه 2 واحد 25

منبع: برترین ها

به "بهترین پیشنهاد برای روکش دندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین پیشنهاد برای روکش دندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید