برف و باران زنجان را فرامی گیرد

به گزارش وبلاگ بافتنی، مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: بانفوذ سامانه جدید بارشی، بارش برف و باران از اوایل وقت پنجشنبه پنجم دی ماه مناطق مختلف این استان را فرامی گیرد.

برف و باران زنجان را فرامی گیرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، رسول همتی چهارشنبه 4 دی افزود: در مناطق کوهستانی استان زنجان به علت وزش باد احتمال وقوع کولاک وجود دارد و لازم است رانندگان برای تردد در مسیرهای کوهستانی و برف گیر زنجان خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی زمستانی ازجمله زنجیر چرخ مجهز کنند.

وی اظهار کرد: شدت فعالیت این سامانه از زمان شروع تا ظهر پنجشنبه و همچنین جمعه شب تا صبح شنبه هفته آینده خواهد بود، کاهش دید به دلیل مه آلود بودن هوا و کاهش تدریجی میزان دما و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید (45 تا 65 کیلومتر بر ساعت) در مناطق مختلف استان زنجان اتفاق خواهد افتاد.

همتی، لغزندگی معابر، کاهش دید به دلیل مه گرفتگی و وقوع کولاک و اختلال در تردد را از اثرات شرایط جوی حاکم بر این استان در طی این مدت ذکر کرد.

وی به رانندگان و مسافران توصیه کرد به دلیل بارش برف و باران از سفرهای غیر ضرور به ویژه از محورهای کوهستانی و برف گیر این استان طی مدت یادشده اجتناب کنند.

در حال حاضر، استان زنجان از 57 ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور 12 ساعته، کارشناسان حرفه ای مستقرند و داده های شرایط جوی در مابقی ایستگاه های استان نیز به صورت اتوماتیک جمع آوری می شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "برف و باران زنجان را فرامی گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برف و باران زنجان را فرامی گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید