با فضای مطلوب دانشگاهی فاصله داریم

رییس دانشگاه تهران بر ضرورت ایجاد فضای با نشاط در دانشگاه ها تاکید نمود و گفت: اگر چه در دانشگاه ها اقدامات زیادی در این راستا انجام شده، اما هنوز با فضای مطلوب بسیار فاصله داریم.

با فضای مطلوب دانشگاهی فاصله داریم

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمود نیلی احمدآبادی در شصت و دومین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که در دانشگاه تهران در حال برگزاری است، گفت: در آستانه مهرماه قرار داریم و ضروری است که برای شروع سال تحصیلی جدید برنامه هایی را پیش بینی کنیم. بنابراین این نشست فرصت مغتنمی است به دلیل نقش مشخص نماینده ای که این دو حوزه فرهنگی و دانشجویی در فعالیت دانشگاه ها دارند و اگر پیش بینی های لازم توسط این دو حوزه صورت گیرد دانشگاه ها سال موفقی را خواهند داشت.

وی با بیان اینکه ما وقت و سرمایه زیادی را در دانشگاه ها هزینه می کنیم ولی تا مرز مطلوب فاصله زیادی داریم، اضافه کرد: با وجود اینکه شاهد فضای با نشاطی در دانشگاه ها بوده و خدمات رفاهی خوبی را در بخش های مختلف ارائه می دهیم، اما باز هم تاکید می کنم به دلیل ساختار ویژه ای که خدمات دانشجویی در دانشگاه ها دارد، با مرز مطلوب فاصله زیادی داریم.

رئیس دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: دانشگاه ها نتوانسته اند دیگر امکانات کشور را به دانشگاه ها وارد و به دانشجویان منتقل نمایند و در اختیارشان قرار دهند.

به گفته دکتر نیلی احمدآبادی، شیوه ارائه خدمات دانشجویی یکی از مسائلی است که کشور باید در مورد آن تصمیم گیری کند.

رییس دانشگاه تهران یادآور شد: سیاست ها و برنامه ها در دانشگاه ها در تمام حوزه ها باید یکپارچه باشد و در این راستا ما نیز در دانشگاه تهران نیز تمام سیاست ها و برنامه هایمان یکپارچه است.

وی با تاکید بر اینکه باید مشارکت دانشجویان در فعالیت دانشگاه ها افزایش یابد و در این زمینه از شوراهای صنفی دانشجویی باید یاری گرفت، اعلام نمود: افزایش کانون های فرهنگی و اجتماعی و فعالیت و مشارکت دانشجویان در این تشکل ها باعث می گردد که روحیه کار گروهی و خلاقیت توسط دانشجویان افزایش یابد.

دکتر نیلی در سرانجام به کار تخصصی دانشجویی اشاره نمود و گفت: ما در دانشگاه تهران سعی نموده ایم از تخصص دانشجویان در کنار کار دانشجویی استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "با فضای مطلوب دانشگاهی فاصله داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با فضای مطلوب دانشگاهی فاصله داریم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید